Błędne koło zaburzeń lękowych u dzieci

Dziecko ma zaburzenia lękowe i nie chce chodzić do szkoły. W drodze do szkoły zaczyna boleć go brzuch albo głowa, jest mu słabo, pocą mu się dłonie. Na pierwszej lekcji zgłasza nauczycielowi, że ma bardzo silne bóle brzucha i rodzic musi go odebrać ze szkoły. Co powinien zrobić rodzic?

Jaki wpływ ma rodzic psychopatyczny na własne dziecko?

/
Osoba z zaburzeniami osobowości wiązki B., typu narcystycznego, borderline lub aspołecznego (potocznie nazywana „psychopatą” czy "narcyzem") jest zdrowym psychicznie człowiekiem, ma natomiast pewne cechy osobowości, które go charakteryzują, które i jemu i bliskim utrudniają bardzo życie.

Jak rozbroić narcyza? LIVE Fundacji Dzieci Indygo

Nasza fundacja organizuje cykl bezpłatnych spotkań (LIVE na żywo) i płatnych szkoleń online „Zaburzenia osobowości w rodzinie, pracy i sądzie”. 15.10.2021 (w piątek) o godzinie 19:30 spotkamy się i zapytamy Agatę Butler, autorkę bloga 50 twarzy psychopaty i ebooka ABC NARCYZA, o to, "JAK ROZBROIĆ NARCYZA?"...

Reakcje dziecka na rozwód rodziców

Rozwody stają się w naszym społeczeństwie coraz bardziej powszechne. Choć jest to przeżycie wysoce traumatyczne dla większości dzieci, badacze sugerują, że nie musi koniecznie prowadzić do długotrwałych szkód emocjonalnych. Wiele zależy od nas, dorosłych.

Dziecko w blasku ekranu

Dzisiejsza technologia jest niesamowitym osiągnięciem ludzkości. Coraz częściej rodzice i pedagodzy zastanawiają się, jak ta "technologia ekranu" może wpływać na rozwój poznawczy, emocjonalny, społeczny najmłodszych?

Co to jest mutyzm wybiórczy – nieśmiałość czy zaburzenie?

Kiedy dzieci nie są w stanie rozmawiać z niektórymi osobami lub w określonych okolicznościach, mogą cierpieć na zaburzenie lękowe zwane mutyzmem wybiórczym.

Zaburzenia lękowe u dzieci – jak wspierać?

Strach jest jedną z 5 podstawowych emocji. Strach, jak w życiu, towarzyszy niebezpieczeństwu, zagrożeniu i ryzyku. Kojarzy się z ucieczką, chęcią schowania się. Jest także wołaniem o pomoc.

Dziecko w pandemii COVID 19

Pandemia COVID-19 jest z pewnością nieoczekiwanym wydarzeniem, które wywołuje u wielu z nas strach, lęk a nawet panikę....

Błędne role dziecka w rozwodzie

W sytuacji nasilającego się konfliktu, bywa, że przemocy czy w końcu rozwodu rodziców na dziecko spada ogromny ciężar...