Jak rozbroić narcyza? Bezpłatny LIVE na żywo Fundacji DZIECI INDYGO

Fundacja Dzieci Indygo organizuje cykl bezpłatnych spotkań (LIVE na żywo) i płatnych szkoleń online „Zaburzenia osobowości w rodzinie, pracy i sądzie”. W ramach tego cyklu już 15.10.2021 (w piątek) o godzinie 19:30 spotkamy się po raz pierwszy i zapytamy Agatę Butler, byłą partnerkę takiej osoby, autorkę bloga 50 twarzy psychopaty i ebooka ABC NARCYZA, o to, „JAK ROZBROIĆ NARCYZA?”.
Narcyz, socjopata, psychopata, człowiek z zaburzeniami osobowości to różne terminy, często nam znajome i zasłyszane. Zapewne każdy z nas spotkał się z takim osobnikiem czy to w szkole, w pracy czy we własnym domu. Co więcej, mogliśmy nawet nie wiedzieć, że jesteśmy ofiarami jego manipulacji, działa on bowiem niezwykle sprytnie, stopniowo obniżając nasze poczucie własnej wartości, niszcząc psychicznie, a nawet fizycznie.
Psychopata dysponuje całym arsenałem narzędzi, które są doskonale skalkulowane, doskonale wyważone, a maska na jego twarzy sprawia, że zwykle nikt nie rozumie i nie wierzy w to, co się dzieje. Co więcej, my sami zaczynamy wątpić w swoje racje co sprawia, że tacy psychopatyczni dręczyciele mogą przez całe lata pastwić się nawet nad większą grupą osób. Przynajmniej do chwili, kiedy ktoś nie postanowi im się sprzeciwić, stosując strategie obrony.
Jakie działania możemy podjąć, aby osłabić pozycję psychopaty oraz jakie kroki pomogą nam go skutecznie zdemaskować?
Od psychopaty należy uciekać, gdzie pieprz rośnie, bo taka specyficzna osoba nigdy nie wysili się, by zmienić swojego zachowania względem nas, a toksyny będą się uwalniać w nieskończoność, wprowadzając niebezpieczny zaduch do naszego życia. A co jeżeli mamy wspólne dzieci?
Agata Butler temat narcyzmu zaczęła zgłębiać wiele lat temu, próbując sobie poradzić ze skutkami traumy w związku z narcystycznym i przemocowym partnerem. Spotkanie ma na celu przedstawienie jej historii, jej wrażeń z relacji z bycia w związku z taką osobą. Chcemy pokazać, że trzeba i warto uciekać i jakie są konsekwencje takich relacji oraz postaramy odpowiedzieć się na wyżej postawione pytania.
Bądźcie z nami w piątek 15 października o 19:30. Zapraszamy.